Baldų naudojimo ir priežiūros instrukcija

  • BALDŲ NAUDOJIMO IR PRIEŽIŪROS INSTRUKCIJA
    Baldus naudokite tik pagal paskirtį.
    Baldai turi būti eksploatuojami ir surenkami pagal pateiktas baldų surinkimo instrukcijas (jei instrukcija reikalinga).
    Skatiname visus pirkėjus pritvirtinti turimas lentynas, spinteles, indaujas, komodas ir kitus didesnius korpusinius baldus prie sienų. Kraudami daiktus lentynose vadovaukitės tokiu principu: sunkiausius - arčiau kraštų (atramų), lengviausius - centre. Aukštose indaujose, sekcijose stenkitės sunkiausius daiktus sudėti apatinėse lentynose ar spintelėse, o viršuje - lengvesnius - taip baldai bus stabilesni.
    Nekabinkite ant durelių ir stalčių papildomų svorių. Atidarinėkite ir uždarinėkite baldų dureles ir stalčius švelniai, jų netrankant. Nenaudokite per didelės jėgos atidarydami–uždarydami paslankias baldų detales. Siekiant išvengti spintų ir kitų baldų durų vyrių stalčių deformacijos, baldų duris ir stalčius reikia uždaryti be triukšmo ir laikyti uždarus. Neuždarinėkite baldų durelių ir stalčių didesne, nei juose sumontuota pritraukiamoji galia (mechanizmams su pritraukimu).
    Baldus ir jų sudedamąsias dalis naudokite tik pagal funkcinę paskirtį. Ne pagal paskirtį naudojami baldai gali būti sugadinti. Visus daiktus spintose ir spintelėse reikia išdėlioti taip, kad svoris tolygiai pasiskirstytų visame lentynų ir stalčių plote. Sunkiausius daiktus rekomenduojama dėti kiek galima arčiau tvirtinimo vietų, t. y. prie lentynų ir stalčių kraštų. Aukštų baldų konstrukcijų (virtuvinių ūkinių spintų, spintų, stelažų) apatinėje dalyje rekomenduojama laikyti sunkesnius daiktus nei viršutinėje. Tai užtikrins didesnį šių konstrukcijų stabilumą. Reikia atsiminti, kad daugelio spintų, komodų durys atsidaro tik 90° kampu, todėl negalima bandyti atidaryti duris didesniu kampu, nes taip gali būti sugadinti vyriai.
    Dėmesio, stalviršius, sėdynes prisukinėkite su elektriniu suktuku. Sukimo pagrindui naudokite kietą, stabilų paviršių, kitaip gali sutrūkti medis.
    Dėmesio, grotelių tvirtinimą atlaisvinkite stabiliai padėjus lovos pagrindą ant grindų. Pirmą kartą atidarant groteles prilaikykite jas. Be čiužinio svorio grotelės staigiai kyla į viršų.
    Negalima atlaisvinti grotelių tvirtinimo, atidarinėti grotelių, lovai esant statmenai.
    Baldus statykite tik sausose, vėdinamose patalpose ant lygaus ir tvirto pagrindo.
    Baldus statykite toliau kaip 50 cm židinių, radiatorių ar kitų šilumos šaltinių, venkite atviros ugnies, ilgalaikis stovėjimas šalia šilumos šaltinio gali išdžiovinti odą, medieną, gali pradėti trūkinėti, skilinėti, taip pat šilumos šaltiniai gali turėti poveikį ir porolonui.
    Venkite statyti baldus tiesioginiuose saulės spinduliuose, dėl to visų rūšių audiniai, mediena ar oda gali keisti spalvą.
    Tvirtai pritvirtinkite kojeles, jei nėra paminkštinimo po kojele, būtina jį priklijuokite, kad nesugadintumėte grindų.
    Perstatydami baldus į kitą vietą, jų nestumdykite, o perneškite, arba išrinkite ir iš naujo surinkite kitoje vietoje, minkštų baldų nekelkite laikant už audinio ar pagalvių, baldus kelkite tik iš apačios suėmę už tvirtos konstrukcijos ar rėmo dalies.
    Nenaudoti baldų kaip paaukštinimo priemonės ar kaip atramos ir nelaipioti ant jų.
    Saugokite medines baldų dalis nuo neatsargių smūgių ir įbrėžimų, vandens ar kitų skysčių.
    Be atsakingo asmens priežiūros neleiskite naudoti baldų mechanizmus vaikams, bei asmenims su fiziniais, psichikos sutrikimais, ar neturintiems pakankamai žinių ir patirties.
    Baldus reikia saugoti nuo chemiškai aktyvių medžiagų poveikio (koncentruotų šarmų, rūgščių, skiediklių ir t. t.). Netgi trumpalaikis tokių skysčių poveikis gali padaryti žalą ne tik baldų paviršiams ir mechanizmams, bet ir jūsų sveikatai. Kadangi daugelyje valiklių yra koncentruotų, chemiškai aktyvių medžiagų ar abrazyvinių (šveičiančių) dalelių, baldų priežiūrai naudoti tik specialius valiklius, skirtus baldų priežiūrai.Nešvarumus ir drėgmę nuo baldų paviršiaus pašalinti reikia minkštu audiniu (pliušas, flanelė ir t. t.) arba naudoti specialias servetėles, skirtas baldų priežiūrai. Negalima naudoti skudurėlių ir audinio, turinčio abrazyvinių dalelių, nes tai gali sugadinti dažus ir laminatą.Nerekomenduojama ilgai laikyti nenuvalytus bet kokios kilmės nešvarumus nuo baldų paviršiaus, nes gali susidaryti nebepašalinamos dėmės. Lengvai pašalinamas dėmes valyti švaria, sudrėkinta vandenyje šluoste. Sudrėkintą paviršių kruopščiai nuvalyti švariu, sausu audiniu.Metalinius paviršius valyti specialiomis valymo priemonėmis, neturinčiomis kietų dalelių ir balinimo savybių. Nuvalius buitinės chemijos valymo priemonėmis, paviršių nuvalyti švariu, sudrėkintu vandenyje audiniu bei nušluostyti sausu audiniu.Chromuotus ar nerūdijančio plieno paviršius valykite tik specialiomis tam pritaikytomis valymo priemonėmis. Ilgalaikis baldų metalo apdailos arba atskirų mechanizmų ir aksesuarų laikymas drėgnoje aplinkoje gali sukelti koroziją.
    Labai aukšta ar labai žema temperatūra, taip pat didelis temperatūrų kontrastas gali gana smarkiai pakenkti baldų detalėms. Reikia atsiminti, kad baldai yra skirti laikyti gyvenamosiose patalpose, kur nėra staigių temperatūros ir/ar drėgmės svyravimų. Baldai nėra pritaikyti lauko sąlygoms. Baldus rekomenduojama eksploatuoti +18°С – +25°С temperatūroje. Baldų detalės negali būti arti šilumos šaltinio (įskaitant apšildymo prietaisus). Reikia saugotis, kad ant baldų nepatektų daugiau nei 50°С temperatūros įkaitę daiktai (lygintuvai, keptuvės ir kt.). Nerekomenduojama, kad baldai patirtų ilgalaikį karšto oro poveikį (nepilnai uždaryta orkaitė, ilgai įkaitusi viryklė, kaitinimo lempų spinduliavimas). Dėl karšto oro poveikio karkasų ir fasadų paviršių medžiagos gali pradėti atsisluoksniuoti.
    Minkštiems baldams
    Prieš pirmą kart naudojant baldo išlankstymo funkciją reikia įsitikinti, kad visos transportavimo apsaugos yra pašalintos.
    Baldas gali turėti suglamžymus, tekstilės plaukelio sugulėjimus, kurių priežastis yra transportavimas. Tokiu atveju yra rekomenduojamas rankinis baldo dalių (porankių, pagalių ir pan.) formavimas, kas leis greičiau išgauti reikiamą baldo formą. Tekstiles su plaukeliu rekomenduolame susišukuoti su drėgna mikrofibrine šluoste.
    Nekelkite baldo už porankių. Netraukite baldo už galvūgalio, minkštųjų atkaltės pagalvių, porankių ar nugaros pagalvių, nes tai gali sugadinti konstrukciją ir siūles. Atsargiai kelkite gaminį visu korpusu nuo pagrindo.
    Išpakavus baldą nerekomenduojama juo iš kart naudotis. Palikite baldą išsivėdinti.
    Baldai turi būti pastatyti lygiame paviršiuje. Baldą statykite 5 - 10 cm nuo sienos, kad neatsirastų nusitrynimų ar įspaudimų.
    Rekomenduojama patalpos santykinė oro drėgmė: 45% - 55%, temperatūra nuo +18ºC iki +23ºC
    Nerekomenduoja baldo statyti pernelyg arti šildytuvų ir kitų šilumos šaltinių, toliau nuo orlaidžių ir oro kondicionierių, kad būtų išvengta staigių temperatūros ir drėgmės pokyčių (minimalus atstumas 1 m.)
    Baldų pagalves reikėtų papūrenti rankomis, kad atgautų tinkamą išvaizdą, kuri gali būti pakitusi po baldo naudojimo ar transportavimo. Naudojant minkštus baldus su pagalvėmis reikia jų formavimą rankomis kartoti priklausomai nuo baldo naudojimo intensyvumo.
    Rekomenduojame reguliariai keisti sėdėjimo vietą, nesėdėti vienoje baldo vietoje, taip baldai ilgiau išlaikys pirminę išvaizdą. Ant minkštų baldų sėdimos/gulimos dalies venkite didelio taškinio apkrovimo, pvz. venkite ant jų klūpėti, nedėkite sunkių, stačius, ar aštrius kampus turinčių daiktų
    Sėdėkite ant baldo visose baldo dalyse tolygiai taip neatsiras minkštumo kietumo skirtumų.
    Sąlytis su stipriai dažančiomis medžiagomis (pvz džinsai) taip pat draudžiama apkloti baldus galinčiais dažyti audiniais, ant baldų gali likti dėmės, toks sutepimas negali būti laikoma pretenzija. Skirtumų atsiradimas dėl netolygaus baldo naudojimo nėra baldo trūkumas.
    Per pirmuosius tris naudojimo mėnesius baldo porolonas turėtų suminkštėti ir toks išlikti.
    Negalima sėdėti ant porankių, atlošo.
    Negalima stovėti, šokinėti sėdimojoje vietoje, atramoje arba ant pavienių spyruoklių juostų.
    Natūraliu naudojimo efektu yra apdangalo raukšlėjimasis, sėdimosios dalies nedidelis išsisėdėjimas, audinio, dirbtinės ar natūralios odos tempimasis, laisvumas, apsitrynimas siūlių vietoje, odos blizgesys. Sėdimose dalyse naudojimo metu iš audinio gali susidaryti lengvos klostės - tai yra tempimo pasekmė ir nėra medžiagos defektas.
    Baldai turintys išlankstymo funkciją, nėra skirti kasdieniniam miegojimui.
    Netraukite pakeliamo mechanizmo tik vienoje pusėje - visada traukite ties centru.
    Vaikams yra draudžiamas savarankiškas miego ir poilsio mechanizmo išlankstymas ir sulankstymas.
    Rekomenduojama vengti betarpiško baldo apmušalo kontakto su žmogaus kūno prakaitu, gyvūnų ir augalų kilmės riebalais, tirpikliais ir alkoholį turinčiais skysčiais bei su kitomis cheminėmis priemonėmis, galinčiomis turėti nepalankų poveikį apmušalui.
    Nedėkite ant baldų laikraščių, žurnalų - dažai gali įsigerti ir sugadinti baldo apmušalą. Džinsai ir kiti drabužiai, baldų apdangalai (pledai), bei daiktai pagaminti iš dažančio, velenenčio audinio (medžiagos), gali palikti matomų dėmių ant baldo apmušalo.
    Laikui bėgant gali atsirasti atspalvio nevienodumas, kurį sąlygoja blukinantis šviesos poveikis.
    Renkantis lovą su pakėlimo mechanizmu, būtina paisyti gamintojo rekomendacijų lovos čiužinių svoriams. Rekomenduojamas čiužinio svoris iki 40kg. Per sunkus čiužinys gali trukdyti tinkamai naudotis pakėlimo mechanizmu.
    Jei baldas turi mechanizmą, netraukite jo tik vienoje pusėje, traukite ties mechanizmo centru. Dėmesio, mechanizmai, su laiku, darinėjant gali atsilaisvinti, užsidarinėti netolygiai, skleisti garsą, rekomenduojama juos kartas nuo karto apžiūrėti, reikalui esant prisiveržti. Neprižiūrimi gali pasižeisti nepataisomai. Nerekomenduojama patalus dėžėje dėti po pakėlimo mechanizmu, kad nepažeisti ir neišpurvinti darymo metu. Praėjus tam tikram eksploatacijos laikui kai kurios mechaninės baldų dalys (vyriai, pakėlimo mechanizmai, stalčių tvirtinimai) gali prarasti optimalų reguliavimą, atliktą baldų surinkimo metu, ir sutepimą. Baldai tinkamai funkcionuos, jei laiku bus reguliuojami vyriai arba kreipiančiosios sutepamos parafinu, silikonu ar kita panašias savybes turinčia medžiaga. Jei atsipalaiduoja srieginių sujungimų mazgai, juos būtina periodiškai paveržti.
    Kėdes, stalus, korpusinius baldus naudokite pagal paskirtį. Negalima šokinėti, laipioti, nenaudokite pasilipimui. Saugokite juos nuo skysčių (sulčių, kavos, riebalų, vyno, vandens ir t.t.), cheminių medžiagų (rūgščių, šarmų, dažų, tirpiklių ir t.t.) poveikio. Išpylus - nedelsiant nuvalykite, perstatinėdami į kitą vietą jų nestumkite, o perneškite. Saugokite patalpos grindis! Turint jautrias grindis įbrėžimams patartina naudoti baldams apsaugines pagalvėlės ant kojelių.
    Nenaudoti baldų kaip paaukštinimo priemonės ar kaip atramos ir nelaipioti ant jų.
    Baldus būtina saugoti nuo mechaninių pažeidimų, nenaudoti aštrių daiktų baldų valymui.
    Baldų, pagamintų iš MDF plokštės, nudažytų ar nulakuotų elementų išvaizda laikui bėgant gali pakisti dėl agresyvios aplinkos (aukšta ir žema temperatūra, ilgalaikis tiesioginių saulės spindulių, garų poveikis ir t. t.) poveikio bei dėl valymo priemonių ir metodų, kuriuos naudojate šių paviršių priežiūrai.Dažytus paviršius reikia saugoti, kad ant jų nepatektų jokie agresyvūs skysčiai (skiedikliai, benzinas, rūgštys, acetonas ir kt.). Fasadų priežiūrai netinka abrazyvinės priemonės, plovimo priemonės, neskirtos dažytų paviršių priežiūrai, stipraus poveikio skiedikliai ir rūgštys, taip pat kietos kempinėlės. Negalima naudoti plovimo priemonių, kurių sudėtyje yra chloro. Dažytus ir lakuotus paviršius reikia saugoti nuo smūgių ir aštrių daiktų poveikio, nes netgi nestiprus smūgis daiktu ant dažyto paviršiaus gali palikti įdužimus. Paviršių periodiškai valykite minkštu audiniu ir būtinai naudokite specialiai gaminiams skirtas valymo priemones. Dažytų ir lakuotų paviršių priežiūrai naudojamos servetėlės ar skudurėliai negali turėti abrazyvinių medžiagų. Baldų lakuotų paviršių priežiūrai galima naudoti specialius poliravimo skysčius, kurie, dažniausiai, taip pat ir nuvalo paviršių. Virtuvės baldų poliravimui negalima naudoti poliravimo skysčių, kurie neskirti kontaktui su maisto produktais. Keičiant ar papildant baldų elementus gali būti pastebimas spalvos skirtumas, tačiau tai nėra laikoma nekokybiško baldo požymiu.
    MEDINIŲ ALIEJUOTŲ BALDŲ PRIEŽIŪRA
    Pirmiausia reikia atsiminti, kad medis yra natūrali gamtoje auganti medžiaga. Medžio spalva ir tekstūra kiekvienam baldų paviršiui suteikia unikalumo. Medžiui yra būdinga tai, kad skirtingo apšvietimo sąlygomis skiriasi tekstūra ir spalva, todėl toks reiškinys laikomas visiškai normaliu. Tai tik patvirtina aukštą medžiagų kokybę ir negali būti pagrindu pateikti pretenziją. Kaip ir kitos natūralios medžiagos, medieną veikia pernelyg drėgnas ar sausas oras. Nors ir padengtas kokybiškais aliejais medis gali išbrinkti arba susitraukti. Baldą reikia eksploatuoti patalpoje, kurioje palaikoma vidutinė temperatūra ir santykinis drėgnumas.
    Baldus rekomenduojama eksploatuoti +18°С – +25°С temperatūroje
    Šildymo sezono metu medžio masyvo baldai gali išdžiūti todėl patariama drėkinti patalpų orą. Esant oro drėgmei mažesnei nei 55%, atsiranda rizika, kad baldas sutrūkinės. Taip nutinka ne dėl gamintojo kaltės, o dėl neteisingos eksploatacijos.
    Ne šildymo sezono metu, padidėjus oro drėgnumui virš 70%, mediniai baldai iš aplinkos pritraukia drėgmės, išsiplečia, judančios dalys gali pradėti kliūti viena į kitą, todėl patalpas reikia sausinti.
    Baldai iš medžio masyvo yra jautrūs tiesioginiams saulės spinduliams bei tiesioginiams spinduliams nuo šviesos šaltinių. Dėl šių spindulių poveikio gali pasikeisti spalvos sodrumas. Atspalvio ir spalvos intensyvumo pasikeitimas dažniausiai pasireiškia masyvo balduose. Baldai pagaminti iš medžio gali natūraliai senti, ant šių baldų gali atsirasti „gyslos“. Tai yra normali reakcija. Baldus reikia valyti medienos pluošto struktūros kryptimi, nes taip geriau nuvalomas neužkimšant smulkiausių masyvo struktūros įdubimų.
    Medienos masyvo baldus draudžiama plauti dideliu vandens kiekiu, nes medžio paviršiuje gali atsirasti trūkiai. Tokius paviršius galima valyti neutralaus skysto muilo tirpale sudrėkintu ir gerai išspaustu audiniu. Nuvalius paviršių drėgnu skudurėliu, reikia iš karto jį sausai nuvalyti. Per sujungimo siūles į vidų patekusi perteklinė drėgmė gali sudaryti mikroįtrūkimus. Norint to išvengti reikia nusausinti. Negalima leisti riebalų ir kitoms labai nešvarioms dėmėms nudžiūti ant paviršiaus, nes šiose vietose ant medžio gali susidaryti nepašalinamos dėmės.
    Natūralaus medžio paviršių reikia saugoti nuo smūgių, mechaninių pažeidimų, aštrių daiktų poveikio. Negalima leisti, kad paviršiai trintųsi su metaliniais daiktais.
    Ant medinių baldų statydami gėrimus, kambarinius augalus ir pan., visuomet naudokite tam skirtus medžiaginius padėklus ar lėkšteles, kadangi skysčiui patekus ant baldų paviršiaus atsiras dėmių, o po ilgesnio laiko medžio apdaila gali atšokti. Medinių baldų paviršių neigiamai veikia tiesioginiai saulės spinduliai - medis išblunka, skyla. Dėl šių priežasčių medinius baldus derėtų statyti atokiau nuo langų, kondicionierių bei šildytuvų, kurie taip pat kenkia medžio drėgmės pusiausvyrai. Kai kurių plastikinių ar guminių daiktų sudėtyje yra medžiagų, galinčių pažeisti medinių baldų apdailą gali atsirasti dėmių, todėl vertėtų atidžiau rinktis jų pastatymo vietą arba naudoti minkštus apdangalus, bei servetėles.Sintetinių, guminių, plastikinių daiktų sudėtyje yra kenksmingų cheminių medžiagų, kurios, kaip ir riebalai, gadina baldų paviršių, todėl nepatartina tokių daiktų ant medinių baldų palikti ilgesniam laikui. Staltiesės ar kamštinio medžio padėklai saugo Jūsų baldus, tačiau nepamirškite laikas nuo laiko šių apdangalų nuimti ir patikrinti, ar po jais nesislepia nepastebėtos išpiltų ir susigėrusių skysčių dėmės ar dalelės galinčios pažeisti baldų paviršių.
    Mediniai paviršiai turi būti saugomi nuo bet kokių agresyvių medžiagų (skiediklių, benzino, rūgščių, acetono ir kt.) patekimo ant jų.
    Jei jūsų baldai pagaminti ne iš sintetinės medžiagos, o iš natūralaus medžio, tokie dalykai kaip mažos taškinės šakos, medžio rievės, kiekvienos lentutės spalvos variacijos, medienos struktūros nevienodumas Jūsų neturėtų gluminti. Atvirkščiai – būtent tai ir pabrėžia natūralų medinių baldų grožį.
    Medžio masyvo baldai yra ilgaamžiški, nes juos visuomet galima atnaujinti. Tai didelis privalumas. Ąžuolo masyvo baldus tinkamai prižiūrint, galėsite jais džiaugtis daugelį metų.
    Mediena natūralus gamtos produktas su laiku, kad ir kokia apdaila būtų padengtas, turi savybę keisti savo spalvą. Medienos spalva nebūna vieno atspalvio ar rašto, kiekvienas medis skirtingas, auga skirtingomis sąlygomis.
    Mediniams baldams kenkia temperatūros svyravimai.
    Keiskite daiktų, priedų ar aksesuarų vietą ant medinių baldų, kad jie negulėtų visą laiką toje pačioje vietoje, net jeigu baldas nubluks, ant jo neliks ryškių dėmių.
    Nešvarumus nuvalykite iš karto. Geriau valykite naudodami gerai sugeriančią medžiagą, o ne trinkite. Ilgai nenuvalytas vanduo, ant baldo paliks baltas dėmes. Alkoholis, kvepalai, priemonės po skutimosi ir medikamentai gali smarkiai pažeisti paviršių.
    Nenaudokite kelių rūšių valymo priemonių iš kart, ar vienu metu.
    Paprastai praiena 3 - 9 mėnesiai, kol baldas iš gamintojo pasiekia pirkėją. Aliejus jau būna susigėręs į medieną. Todėl ypač rekomenduojama naujai nusipirkus baldus prieš pradedant eksploatuoti praaliejuoti dar sykį. Kaip tai daroma:
    Nusiperkate baldams skirto aliejaus. Atkreipkite dėmesį, kad aliejus būtų būtent baldams:
    Aliejai būna skirtingų pagrindų (angliškai - base). Jei panaudosite ne tos bazės aliejų - didelė tikimybė, kad Jūsų baldą išmuš baltos dėmės. O tada ilgai ir nuobodžiai šveisdami švitriniu popieriumi šalinsite naująjį aliejų nuo paviršiaus. Mūsų baldai aliejuoti bespalve linų sėmenų alyva.
    Baldams skirtas aliejus neturi kenksmingų priemaišų, todėl drąsiai galite dėti maisto produktus. Jei turite nuo statybų likusio grindų ar kitokio aliejaus - nerekomenduojame juo aliejuoti baldų dėl aukščiau paminėtų priežasčių.
    Bet jei nusprendėte rizikuoti - tada rekomenduojame nežinomu aliejumi padengti nematomą baldų pusę (pvz - apverskite stalą ir padenkite kokius 20x20 cm iš stalo vidinės pusės). Palaukite 12 valandų. Jei nieko neatsitiko - pabandykite aliejuoti visą baldą. Sėkmės!
    Kartais klientai klausia - ar galime naudoti alyvuogių ar saulėgražų maistinį aliejų? Nerekomenduojame, nes maistinis aliejus, kaip ir kiekvienas maistas, kai baigiasi jo galiojimo laikas, gali pradėti skleisti nemalonų kvapą. Kiekvienas produktas turi savo paskirtį. Baldinis aliejus geriau įsigeria, negu maistinis. Maistinį aliejų naudoti galite, bet rezultatas bus prastesnis.
    Aplinkos temperatūra
    Aplinkos temperatūra turi būti ne mažiau 20 C, tada aliejus gerai įsigeria į paviršių. Be abejo, galite dirbti ir žemesnėse temperatūrose, tačiau Jūsų darbo rezultatas bus prastesnis (ne taip gerai aliejus įsigers į medieną);
    Paruoškite paviršių
    Ranka perbraukiate baldo paviršių. Paviršiaus šiurkštumui įvertinti ranka žymiai jautresnė, negu akis. Jei pajutote šiurkštų paviršių - tą vietą pašveiskite smulkiu švitriniu popieriumi (švitro numeris / kalibras turi būti ne mažiau 180). Šveisti reikia išilgai medienos plaušo, jokiu būdu ne skersai!.
    Kas nutiks jei šveisite skersai medžio pluošto / skersai lamelių? Niekas baisaus nuo to nenutiks, bet rezultate tik subraižysite paviršių ir vis tiek Jums norint gauti lygų paviršių - užbaigti šlifavimą reikės šveičiant išilgai medžio pluošto.
     Paviršiaus aliejavimas
    Įsipilate į plokščią indą baldinio aliejaus ir medvilniniu skudurėliu padengiate visą baldo paviršių, aliejus pradeda gertis į paviršių.
    Palaukite 15- 20 min; aliejus, priklausomai nuo medienos struktūros, vienur jau bus susigėręs, kitur - dar ne. Tada tuo pačiu skuduriuku vėl perbraukiate per baldo paviršių ir išlyginate / išsklaidote aliejaus perteklių.
    Palaukiate keletą minučių ir švariu sausu medvilniniu skuduru ar popieriniu virtuvės rankšluoščiu nuvalote aliejaus perteklių. O jei nenuvalysite - kas bus? Po 24 val aliejus sukietėja ir tos vietos, kur buvo aliejaus lašai ar balutės - blizgės kaip lakas, o ten, kur aliejus susigėrė - bus matinis paviršius. O tada vėl reikės pasitelkti švitrinį popierių Nr. 180 (ir didesnio numerio) į pagalbą.
    Po pusės ar metų viską pakartoti
    Rekomenduojama kas pusę metų ar bent kartą per metus atnaujinti apdailą. Dažniau naudojamus baldus, tokius kaip stalo stalviršis, rekomenduojame peraliejuoti dažniau.

    DRAUDŽIAMA:
    Pjauti baldo pakuotės peiliuku.
    Stovėti, pasilypėti ant atskirų lovos dalių (pvz.: šonų, kojūgalio ir pan.).
    Lipti į patalų dėžę.
    Atlaisvinti lovų grotelių tvirtinimo, atidarinėti grotelių, lovai esant statmenai.
    Žaisti su baldų mechanizmais, kišti prie mechanizmų pirštus, rankas, kitas kūno dalis, pašalinius daiktus, jie gali sužaloti, pakenkti baldui.
    Kišti rankas į pakėlimo mechanizmą.
    Vaikams savarankiškai naudoti pakėlimo mechanizmą.
    Būtina saugotis, kad pakėlimo mechanizmas neužkristų.
    Šokinėti ant baldų, kad nesudarytų stiprių smūgių tekstilei, spyruoklėms, mechanizmams, medienai.
    Stovėti, sėdėti ant minkštų baldų, atlošų ir lovūgalių, nugarėlių, porankių, jie skirti rankoms pasidėti, atsiremti.
    Laipioti, kabėti ant baldų, ant jų durelių stalčių, jie gali virsti, kilti pavojus sveikatai.
    Baldą veikti stipriu, taškiniu spaudimu, nes taip galima pažeisti baldų konstrukciją.
    Ant baldų statyti šlapius ar karštus indus, karštis ir skysčiai gali pakenkti baldui.
    Pjaustyti tiesiai ant baldo. Naudokite pjaustymo lentelę.
    Dėti ant baldų sunkius, stačius, ar aštrius kampus turinčius daiktus, liestis prie baldų aštriais daiktais.
    Baldus laikyti drėgnose patalpose.
    Leisti naminiams gyvūnams lipti ant baldų, jų nagai, dantys, gali įbrėžti tekstilę, odą, medieną. Jų seilės skysčiai neigiamai veikia, tekstilę ir medieną.
    Naudoti valymo priemones kurių sudėtyje yra didelis kiekis rūgščių, chloro, acetono, spirito, benzino ir kt. Naudojant valymo priemones įsitikinkite, kad jos būtų tinkamos konkrečiam paviršiui valyti, (prieš naudojant pabandykite baldo nematomoje pusėje). Valymo priemonių naudojimas yra naudotojo atsakomybė.
    Naudoti baldą kol jis nėra visiškai išdžiuvęs.
    Naudoti, dėti ant baldo įkaitintą lygintuvą.